وبلاگ

هر آنچه که، درباره مالیات ملک، بایست بدانید

مالیات، یکی از راه‎های تامین بودجه کشور است، کسب و کار‌ها در هر صنعتی که حضور داشته باشند، مشمول مالیات خواهند بود و بازار املاک و مستغلات هم نیز از این قاعده مستثنا نیست، شناخت انواع مالیات، و اینکه چه کسانی باید آن را پرداخت کنند، از موضوعاتی است که از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد کرد

بیشتر بخوانید

در رابطه با سرقفلی، و مالکیت واحد های تجاری، بیشتر بدانید

سر قفلی،حقی قانونی است که، مستاجر با پرداخت مبلغی، به مالک در محل تجاری، برای خود کسب می‌کند، و برابر این حق می‌تواند از محل تجاری با اجاره، و رعایت ضوابط، به کسب و کاسبی، بپردازد، املاک رادین در این خصوص، مقاله ای گردآوری کرده، برای اطلاع بیشتر، به متن زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

بافت روستایی چست و اجرای طرح هادی

در هنگام خرید ویلا در شمال با مواردی مانند اینکه ویلا در داخل یا خارج بافت می باشد، مواجه می شویم. در این مقاله به شرح کامل این موضوع می پردازیم...

بیشتر بخوانید

معنای تغییر کاربری زمین در شمال

تغییر کاربری زمین در شمال، یکی از مهم ترین مسائل برای متقاضیان سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال می باشد...

بیشتر بخوانید

از صفر تا صد مراحل دریافت کدرهگیری

یکی از راه های کسب اطمینان از امن بودن معامله ویلا در شمال، اخذ کد رهگیری از مشاور املاک مربوطه می باشد...

بیشتر بخوانید

چگونگی تبدیل سند شورایی به سند شش دانگ تک برگ

در این مقاله درباره سند تک برگ و شورایی به طور کامل توضیح داده، و مراحل لازم برای تبدیل سند شورایی به سند تک برگ را به طور مفصل ذکر کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

روش استعلام سند ویلا با کد ملی

اسناد و مسائل حقوقی، یکی از گزینه های مهم و ضروری، در تمامی، خرید و فروش ها،به حساب می آید، و قابل ذکر است، استعلام گیری، روشی مناسب برای، کسب اطلاعات در مورد مسائل حقوقی بنا می باشد، پس برای اطلاعات بیشتر، با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید

پیش از خرید ویلا در شمال، این استعلامات را فراموش نکنید

امروزه روند خرید و فروش ملک و ساختمان، نیازمند چندین مراحل می باشد، و نباید بی گدار به آب زد، زیرا با وجود تورم و گرانی در جامعه، قدرت خرید و فروش بسیار کم گشته، و یک خانواده برای انجام اینگونه معاملات، نیازمند دقت بالا می باشد، به همین خاطر، در مقاله زیر، به چند نکته اولیه در معامله پرداخته است.

بیشتر بخوانید

مراحل صدور پروانه ساخت روستایی

پروانه ساختمان در واقع مدرکی است که بعد از به پایان رسیدن مراحل ساخت‌وساز بر اساس شناسنامه فنی ملک صادر می‌شود.و مشخص کننده ملک، از نظر مسکن و شهرسازی، شهرداری و دیگر ارگان‌ها می باشد، برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

مراحل دریافت پروانه ساخت شهری

در گذشته هر ساختمان دارای اسناد مختلفی بود که، یکی از آنها، پروانه ساخت بود، اما امروزه در بیشتر شهرها، اصلی‌ ترین هدف، اخذ مجوز، و ایجاد ساخت و سا، قانونی، مطابق با مشخصات و رعایت اصول فنی، در شهرسازی است، برای آشنایی بیشتر در مورد صدور پروانه های شهری، به مقاله ذیل، مراجعه نمائید.

بیشتر بخوانید

نحوه تبدیل سند وکالتی، به قطعی و شش دانگ

امروزه معاملات با دو‌ نوع سند، در بازار خرید و فروش می شوند، که این دو‌نوع می تواند( سند رسمی، و وکالتی) باشد، همانطور که اطلاع دارید، این قولنامه ها و سند وکالتی، دارای معایبی می باشند، که همواره متقاضی را دچار استرس می نماید، برای اطلاع از این سندها پیشنهاد میشود حتما مقاله را مطالعه نمائید.

بیشتر بخوانید

کمیسیون املاک در سال 1400

یکی از قیمت های معامله خرید و فروش املاک در شمال، پرداخت حق کمیسیون مشاور املاک می باشد. با ما همراه باشید تا در این مقاله فرمول محاسبه نرخ کمیسیون املاک در شمال برایتان شرح دهیم..

بیشتر بخوانید

مشکل جواز ساخت در شمال و دردسرهای خرید ویلا بدون پروانه ساخت

گرفتن مجوز و پایان کار، همانند اخذ سند، بسیار ارزشمند و سود آور است، و همچنین ساخت و ساز بدون مجوز، مشمول خسارت و جریمه می شوند، و روند ساخت و ساز خاتمه می یابد، برای دریافت مجوز ساخت باید به نکاتی توجه شود، که ما در این مقاله گرداوری کرده ایم، پس همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

نقش مشاورین املاک در تعیین قیمت ویلا در شمال

قیمت مسکن، روندی است که تحت تأثیر عوامل مختلفی می باشد، و همواره بدون هیچ توقفی، در حال افزایش است، و در این بین، مشاوران املاک با توجه به این اوضاع بد اقتصادی، به سختی به امرارو معاش میپردازند، در حالی که بسیاری این صنف را مسئول، افزایش قیمت مسکن میدانند، برای تأیید صحت این سخن با ماهمراه شوید.

بیشتر بخوانید

اهمیت سند تک برگ در معاملات املاک رادین

انواع مختلفی از اسناد برای ملک ویلا و زمین در شمال وجود دارد، که پر اهمیت ترین و ایمن ترین نوع آن، سند تک برگ یا همان سند شش دانگ می باشد...

بیشتر بخوانید