وبلاگ

نحوه گرفتن و هزینه سند برای ملک قولنامه‌ای

شروع یک معامله یا قرارداد؛ یک قولنامه می باشد که آغازتر سایر مراحل برای اخذ سند شش دانگ می باشد که امروز قصد داریم شمارا با نحوه اخذ سند و هزینه آن آشنا نماییم با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

گواهی و قوانین استحکام بنای ویلا در شمال

در سال های اخیر شمال ایران همه تحت تاثیر تغییرات محیط زیستی و جوی قرار گرفته به گونه ای که در اوج تابستان هم ممکن است شدیدترین بارش های بارانی صورت گیرد و بلعکس؛ از همین روی قوانین استحکام بنا و گواهی آن در سالهای اخیر بیش از پیش مورد اهمیت و واکاوی قرار گرفته با ما همراه باشید تا ....

بیشتر بخوانید

همه چیز در مورد وام مسکن وام مهر و وام رسالت

برای دریافت وام خرید مسکن، ابتدا باید در بانک مسکن، اقدام به خرید اوراق حق تقدم در نزد شعبه‌ های بانک مسکن نمایید، و سپس با انجام اقدامات تشکیل پرونده و طی کردن مراحل اداری، منتظر نوبت سررسید اوراق مسکن و دریافت وام شوید، برای دریافت وام مسکن باید یک سری مراحل را انجام دهید، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

چگونگی تبدیل سند منگوله دار به سند تک برگی!

یکی از موضوعاتی که در چند سال اخیر، برای افراد زیادی سوال شده است که، نحوه تبدیل سند منگوله دار به سند تک برگی چگونه است؟ قبل از پاسخگویی به این سؤال‌ها لازم است، بدانیم که؛ سند منگوله دار و سند تک برگی چه تعریفی دارند؟ با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

چگونگی تبدیل سند وکالتی به قطعی یا شش دانگ

املاکی که سند شش دانگ برخوردار هستند در واقع صاحب سند آنها دارای مالکیت تام برای معامله یا واگذاری ملک مذکور می باشد، و از این رو در این مبحث به تفاوت و سایر ویژگی های اسناد مختلف اعم از وکالتی و رسمی پرداخته شده است، برای کسب اطلاع بیشتر توصیه میکنم متن زیر را مطالعه فرمائید

بیشتر بخوانید

چگونه کد ملکی ویلا یا ملک را دریافت کنیم؟

امروزه در تمام معاملات حوزه مسکن همانند خرید و فروش ویلا، زمین یا ارث رسیدن ملک به وراث و... یکی از موضوعاتی که از اهمیت بالایی برخوردار است دریافت کد ملکی یا استعلام آن می باشد، که در مقاله زیر به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده، بنابراین با ما همراه شوید

بیشتر بخوانید

هر آنچه که، درباره مالیات ملک، بایست بدانید

مالیات، یکی از راه‎های تامین بودجه کشور است، کسب و کار‌ها در هر صنعتی که حضور داشته باشند، مشمول مالیات خواهند بود و بازار املاک و مستغلات هم نیز از این قاعده مستثنا نیست، شناخت انواع مالیات، و اینکه چه کسانی باید آن را پرداخت کنند، از موضوعاتی است که از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد کرد

بیشتر بخوانید

در رابطه با سرقفلی، و مالکیت واحد های تجاری، بیشتر بدانید

سر قفلی،حقی قانونی است که، مستاجر با پرداخت مبلغی، به مالک در محل تجاری، برای خود کسب می‌کند، و برابر این حق می‌تواند از محل تجاری با اجاره، و رعایت ضوابط، به کسب و کاسبی، بپردازد، املاک رادین در این خصوص، مقاله ای گردآوری کرده، برای اطلاع بیشتر، به متن زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

بافت روستایی چست و اجرای طرح هادی

در هنگام خرید ویلا در شمال با مواردی مانند اینکه ویلا در داخل یا خارج بافت می باشد، مواجه می شویم. در این مقاله به شرح کامل این موضوع می پردازیم...

بیشتر بخوانید

معنای تغییر کاربری زمین در شمال

تغییر کاربری زمین در شمال، یکی از مهم ترین مسائل برای متقاضیان سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال می باشد...

بیشتر بخوانید

از صفر تا صد مراحل دریافت کدرهگیری

یکی از راه های کسب اطمینان از امن بودن معامله ویلا در شمال، اخذ کد رهگیری از مشاور املاک مربوطه می باشد...

بیشتر بخوانید

چگونگی تبدیل سند شورایی به سند شش دانگ تک برگ

در این مقاله درباره سند تک برگ و شورایی به طور کامل توضیح داده، و مراحل لازم برای تبدیل سند شورایی به سند تک برگ را به طور مفصل ذکر کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

روش استعلام سند ویلا با کد ملی

اسناد و مسائل حقوقی، یکی از گزینه های مهم و ضروری، در تمامی، خرید و فروش ها،به حساب می آید، و قابل ذکر است، استعلام گیری، روشی مناسب برای، کسب اطلاعات در مورد مسائل حقوقی بنا می باشد، پس برای اطلاعات بیشتر، با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید

پیش از خرید ویلا در شمال، این استعلامات را فراموش نکنید

امروزه روند خرید و فروش ملک و ساختمان، نیازمند چندین مراحل می باشد، و نباید بی گدار به آب زد، زیرا با وجود تورم و گرانی در جامعه، قدرت خرید و فروش بسیار کم گشته، و یک خانواده برای انجام اینگونه معاملات، نیازمند دقت بالا می باشد، به همین خاطر، در مقاله زیر، به چند نکته اولیه در معامله پرداخته است.

بیشتر بخوانید

مراحل صدور پروانه ساخت روستایی

پروانه ساختمان در واقع مدرکی است که بعد از به پایان رسیدن مراحل ساخت‌وساز بر اساس شناسنامه فنی ملک صادر می‌شود.و مشخص کننده ملک، از نظر مسکن و شهرسازی، شهرداری و دیگر ارگان‌ها می باشد، برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید