ویلا باغ چیست؟

باغ ویلای شمال، یکی از معدود پروژه‌های ساختمانی است که در بهترین شهرهای مازندران، در مناطق جنگلی و ساحلی می توانند نظیر آن را پیدا کرد. باغ ویلا، همانطور که از نام آن بر می‌آید یک ویلای بزرگ با محوطه‌ای شبیه به باغ است. یک باغ اختصاصی در محدوده زمین‌های یک ویلا قرار دارد و سرسبزی ویژه‌ای را به ملک می بخشد. خرید باغ ویلای شمال یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های خرید ویلا در شمال است.

بسیاری از مشتریان ثروتمند خرید ویلاهای شمال در استان مازندران به خرید باغ ویلای شمال علاقه بیشتری دارند. این ویلاها به نحو مطلوب با زیباترین ایده‌های محوطه سازی و طراحی فضای سبز، ساخته شده‌اند.

ویلا باغ‌های شمال همان‌گونه که ما تصور می‌کنیم مملو از صمیمت و صفا هستند، زندگی را می‌توان متفاوت در این خانه‌ها تجربه کرد، خانه‌هایی که در کوچه‌های طویل بنا شده‌اند، کوچه‌هایی که با نم باران ترکیب می‌شوند تا کسانی که عاشق پیاده روی در چنین مکان‌هایی هستند بتوانند ساعت‌ها در آن قدم بزنند.

وجود چنین خانه‌هایی به همه افراد فرصت داده است تا از آلودگی‌های کلان شهرها فاصله بگیرند و زندگی را کاملا متفاوت تجربه نمایند.
همه می‌دانیم افزایش ساخت و سازها مانعی بر سر راه ارتباط با طبیعت شده است، با احداث آپارتمان‌های بلندمرتبه شاید غروب آفتاب را به سختی بتوان مشاهده کرد و طبیعت را کمتر بتوان به چشم دید، همین امر سبب شده است خانه باغ‌ها و ویلا‌های روستایی محبوبیت زیادی پیدا کنند.

 ویلا باغ در شمال

نکات خرید ویلا باغ در شمال:

سند ویلا باغ

زمانی که به قصد خرید ویلا باغ راهی شمال می‌شوید، دقت داشته باشید که آن‌چه خریداری می‌کنید حتی اگر باغچه و یا خانه‌ای بسیار کوچک در روستای شمال است؛ می‌بایست دارای سند باشد تا بعدها مشکلی در این باره برایتان پیش نیاید. حتما به امکانات آن دقت داشته باشید و قبل از هر چیز مشخص کنید خواست شما از چنین خانه‌ای چیست، برخی‌ها مایلند آن‌چه خریداری می‌کنند علاوه بر آب، برق و موارد این چنینی مجهز به اینترنت باشد.
بنابراین بهتر است قبل از اقدام در راستای خرید، به دقت بررسی کنید که چنین خانه‌ای در شمال چه امکاناتی را به شما می‌دهد و انتظار چه امکاناتی از این خانه باغ چندان منطقی نیست.

ویلا باغ در شمال


امنیت ویلا باغ

امنیت روستا را جدی بگیرید، حتی اگر قرار است در سال تنها به مدت چند روز در روستا مستقر شوید باز هم سعی کنید از میان گزینه‌های پیش رو مکانی را انتخاب نمایید که از امنیت بالایی برخوردار است و مشکلی برای‌تان پیش نمی‌آید. بسیاری از ویلا باغ‌هایی که در دل روستاهای شمال احداث شده‌اند فاقد دیوار هستند و کمترین امکانات ایمنی را نیز در اختیار ندارند، بنابراین سعی کنید در محله‌هایی امن دست به خرید بزنید.


بودجه خرید ویلا باغ

حتما با در نظر گرفتن بودجه‌ای که کنار گذاشته‌اید یک ویلا باغ را برگزینید، این خانه‌ها ممکن است کوچک و ارزان، یا بزرگ و گران باشند. برخی از ویلا باغ‌ها بافت‌های فرسوده‌تری دارند و با قیمت‌های مناسب‌تر خرید و فروش می‌شوند در حالی که تعدادی هم بازسازی شده‌اند و از قیمت‌های بیشتری برخوردارند.
توصیه می‌کنیم به سن بنا دقت داشته باشید، این که چند سال از ساخت ویلا باغی که انتخاب کرده‌اید می‌گذرد اثر شایانی بر قیمت آن دارد، با در نظر گرفتن این نکته دید بهتری نسبت به قیمت خواهید داشت.
اندازه ویلای روستایی از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت می‌باشد. در کنار این‌ها، متناسب با این که ویلا انتخابی چقدر با جاده اصلی فاصله دارد باز هم دارای قیمت متفاوتی خواهد بود، اگر قرار است روزهای زیادی را در روستا سپری کنید و از آن دست افرادی هستید که به محض فرارسیدن تابستان یا ایام نوروز تصمیم می‌گیرید تمام وسایل خود را جمع کرده و تمام تعطیلات را در محیط آرام شمال سکنی گزینید بهترین کار خرید ویلا باغ‌هایی است که از خیابان اصلی چندان دور نیستند، به هرحال ممکن است به کررات نیاز داشته باشید به شهر بروید ضمن این که بهتر است تمام اتفاقات ممکن را پیش بینی کنید تا با وقوع حادثه‌ای غافل‌گیر نشوید.

 ویلا باغ در شمال

 

 

اسامی شهرهای مناسب خرید ویلا باغ در شمال

سه شهر آمل، محمودآباد و چمستان را به عنوان ارزان‌ترین شهرهای شمالی برای خرید باغ ویلا معرفی می‌کنند. به علاوه دسترسی به این شهرها حتی در شلوغ‌ترین روزهای سال نیز سهل و ساده است که سبب می‌شود جدی‌تر از قبل به خرید باغ ویلا در چمستان یا دیگر شهرهای مازندران بیندیشیم. سه شهر مذکور که با ترافیک میانه خوبی ندارند، خیالمان را از رسیدن زودهنگام به ویلا باغی که برای تماشایش بی‌تاب هستیم راحت می‌سازند.

 ویلا باغ در شمال

 

 


 

مقالات پیشنهادی سایت املاک رادین:

خرید ویلا ارزان قیمت در شمال با املاک رادین

آشنایی با ویژگی های برخورداری از خرید زمین کشاورزی در شمال

آشنایی با روند قانونی تغییر نوع کاربری زمین کشاورزی در شمال

آشنایی با مناطق بکر مازندران جهت خرید ویلا ساحلی

سرمایه گذاری در شمال با خرید ویلا و یا سرمایه گذاری در بورس

خرید ویلا ساحلی و یا خرید ویلا جنگلی

رزک کجاست؟ خرید ویلا در رزک

نکاتی در مورد انتقال مالکیت سند ملک

معامله املاک در رهن بانک چه شرایطی دارد؟

نکاتی در مورد اجاره نامه رسمی و غیر رسمی

خرید ویلا شهرکی مناسب چه کسانی است؟

جالب ترین خانه های ساخته شده در جهان کدامند؟

آشنایی با نحوه خرید ویلا شهرکی در منطقه شمال

مزیت های برخورداری از خرید ویلا شهرکی در شمال

سبک معماری چه تاثیری بر زندگی افراد دارد؟