نوشهر کجاست؟

نوشهر یکی از شهرهای غربی و مهم ترین شهر استان مازندران است. مساحت نوشهر در حدود 1718 کیلومتر مربع است، که این متراژ حدود 7/23 درصد مساحت استان مازندران را به خود اختصاص داده است. جمعیت این شهر بر طبق آخرین سرشماری حدودا 50هزار نفر بوده‌ است. زبان مردم این شهرستان زبان مازندرانی با گویش کجوری است که به گویش مردم شهرستان نور و چالوس شباهت دارد.

شهرستان نوشهر در طول تاریخ دارای دو بخش کوهستانی و جلگه‌ای بود، که به بخش کوهی کجور و بخش دَشتی کجور معروف بود. محدوده تاریخی کجور از شمال به دریای مازندران از غرب به رود چالوس از شرق به نور و از جنوب به دره نور محدود می‌شود.

بندر نوشهر یکی از مهم‌ترین بنادر اقتصادی و تجاری ایران است که سالانه حجم زیادی کالا از طریق این بندر مبادله می‌شود. نوشهر از معدود شهرستان‌های ایران است، که در حوزه راه دارای سه ارتباط زمینی، هوایی و دریایی است و مهم‌ترین شهر غرب مازندران به شمار می‌رود.

 نوشهر دارای دو مدل آب و هواست، اولی آب و هوای جلگه‌ای معتدل مرطوب، دومی کوهستانی سرد و نیمه مرطوب، البته همانند دیگر شهرهای ساحلی دارای آب و هوای نیمه مرطوب و استوایی است، تغییرات دما در طول ماه‌های مختلف و شبانه روز به نسبت کم می‌باشد، البته در ایام تابستان شاهد هوایی گرم و مرطوب در نوشهر خواهیم بود.

نوشهر با موقعیت طول جغرافیایی 51,30 درجه شمالی و 36,39 درجه شرقی که از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوه البرز و بلده نور، از شرق به شهر رویان و از غرب به شهرستان چالوس متصل می باشد. و ارتفاع از سطح دریا حدود 3 متر است.

نوشهر در کل دارای سه شهر به نام‌های شهر نوشهر، شهر پول، شهر کجور، با دو بخش کجور و مرکزی، 6 دهستان به نام‌های، بلده کجور، کالج، پنجک رستاق، خیرودکنار، زانوس رستاق و تابعه کجور شهره است. بزرگترین بخش این شهرستان، بخش کجور می‌باشد که حدود دو قسمت از سه قسمت وسعت خاک این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

نوشهر دارای روستاهای متعدد جلگه‌ای و کوهستانی است که بیشتر ویلاهای فروشی و ویلا ارزان قیمت نوشهر را، در روستاهای آن خواهید داشت.

 نوشهر

 

 

روستاها و مناطق توابع نوشهر کجاست؟

 

در این قسمت روستاهای حاشیه و کناره جاده سراسری و روستاهای ییلاقی و کوهستانی نوشهر را معرفی می‌کنیم.

 

مسیر نوشهر به چالوس

 

فاصله مرکز نوشهر با مرکز چالوس حدودا 10 کیلومتر است، و این مسیر کوتاه طی 15 دقیقه طی می شود. روستاهای این مسیر ، کردیکلا، کوشکسرا که جزء توابع نوشهر می باشد.

 

مسیر نوشهر به رویان

 

فاصله مرکز نوشهر با مرکز رویان حدودا 45 کیلومتر می باشد که این مسیر نیاز به صرف زمانی 45 دقیقه دارد.

هلستان، درزیکلا، کورکورسر، نیرنگ، شریعت آباد، سنگتو، سیدعلی کیاسلطان، شهر پشت، شمع‌جاران، مارگیرده، علی‌آبادمیر، موسی آباد، لتینگان، امیررود، خیرودکنار، نجارده، بندپی، مزگاه، چلک، کهنه سرا، دزدک، چلندر، ملکار، حمزه ده سفلی، حمزه ده علیا، انارور، سنگسرا، توسکاتک، صلاح‌الدین‌کلا، ونوش، نارنج‌بن، خضرتیره، منوچهرکلا، نوده، پاشاکلا، عزت، بازیارکلا، علوی‌کلا، فراشکلا، بنجکول، وازیوار، حسن‌آباد، سیاهرود، و... از روستاهای توابع نوشهر این مسیر می باشند.

شهر نوشهر 

 

 

فروش ویلا در منطقه های کوهستانی و ییلاقی شهرستان نوشهر خصوصا در بخش دهستان کجور، زانوس رستاق، و پنجکرستاق به دلیل قیمت ارزان تری که نسبت به ویلاهای سایر مناطق شهرستان نور دارد، بسیار پرمتقاضی می باشد.

عالی دره، بسطام، چتن، دشت نظیر، دوآب، حسن‌آباد، فیروزآباد، حیرت، هزارسم، کندلوس، کنیس، کی‌کوه، لشکنار، منجیر، نیرس، پل‌ذغال، سمای، کدیر، کجور، لیگوش، نیتل، پیچلو، سریوده، صالحان، شاه‌ناجر، واشکن، اویل، چناربن، آستانکرود، دلسم، گتکش، گیل‌کلا، کشکک، کینج، خوشل، لرگان، کوهپر سفلی، لاشک، مونج، نیچ‌کوه، میرکلا، اطاق‌سرا، نیمور، پیده، پول، ویسر، زانوس همه این روستاهای ییلاقی، ییلاق نوشهر را تشکیل می‌دهند. خرید ویلا در این منطقه سختی های خاص خودش را دارد، به دلیل دور بودن از جاده اصلی، دسترسی سخت به امکانات رفاهی اعم از بیمارستان، پمپ بنزین و... و همچنین با وجود بارش باران و برف در فصل سرد زمستان، تردد را برایتان مشکل می کند.

 نوشهر

 

 مزایای خرید ویلا در نوشهر:

ید ویلا در نوشهر یک انتخاب فوق العاده است، چرا که این منطقه دقیقا در خط ساحلی قرار گرفته و از مناظر بسیار بکری برخوردار است که یک سمت آن را دریا و سمت دیگر را جنگل و کوه تشکیل داده است.

زمانی که مازندران و شهرستان نوشهر را برای خرید ویلا در شمال انتخاب کردید، اینکه کدام منطقه را برای سکونت انتخاب کنید، به تعیین فاکتورها و عواملی که برای شما و اعضای خانواده تان مهم است، برمیگردد. تغییر مکان زندگی از یک شهر شلوغ و آلوده به شهرهای خلوت مازندران یا یک منطقه روستایی، یک تغییر بزرگ است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که مشتریان خرید ویلا در شمال به دنبال آن هستند در حقیقت به دست آوردن آرامش بیشتر است.

 

برای مثال خانواده‌هایی که چند کودک یا خردسال  و یا افراد سالمند دارای ناتوانی جسمی در خانه دارند، به دنبال منطقه‌ای هستند که شرایط رفاهی برای زندگی را بهتر فراهم کند و از نظر امکانات آموزشی و تفریحی و سرگرمی و یا درمانگاه ها و بیمارستان ها دسترسی آسان تری داشته باشند.

 

به طور نمونه، خانواده‌هایی که در شهر شلوغ و پر هیاهوی تهران زندگی می‌کنند اگر قصد داشته باشند به دنبال یافتن بهترین منطقه نوشهر برای خرید ویلا به مازندران سفر کنند، ترجیح می‌دهند شهرهای خوش آب و هوا، روستاهای کوچک، مناطق جنگلی یا زمین‌های نزدیک ساحل را در رتبه اول فهرست خود قرار دهند.

یا به آب و هوای کوهستانی در این منطقه علاقمند هستید به دنبال خرید ویلا کوهستانی می روید. البته نباید فراموش کنید که خرید ویلا در مناطق کوهستانی علی رغم زیبایی خیره کننده و مناظر و آرامشی که دارند، به دلیل فاصله از مرکز شهر، دسترسی‌های سخت‌تری داشته و گاها موقت هستند چرا که این مسیرها اغلب در فصل پاییز و زمستان با توجه به بارندگی شدید باران و برف تردد دشواری دارند.در مجموع خرید ویلا در محدوده ساحلی یا جنگلی برخلاف کوهستانی، به دلیل حضور گردشگران و امکانات توریستی که دارند، دسترسی مناسب‌تری به انواع امکانات رفاهی، تفریحی، سوپرمارکت ها، پمپ بنزین ها و... دارد.

 ویلا در نوشهر

 

برای دیدن آگهی ویلا مربوط به شهرستان نور در سایت املاک رادین، کلیک کنید.


 

مقالات پیشنهادی سایت املاک رادین:

خرید ویلا ارزان قیمت در شمال با املاک رادین

آشنایی با ویژگی های برخورداری از خرید زمین کشاورزی در شمال

آشنایی با روند قانونی تغییر نوع کاربری زمین کشاورزی در شمال

آشنایی با مناطق بکر مازندران جهت خرید ویلا ساحلی

سرمایه گذاری در شمال با خرید ویلا و یا سرمایه گذاری در بورس

خرید ویلا ساحلی و یا خرید ویلا جنگلی

رزک کجاست؟ خرید ویلا در رزک

نکاتی در مورد انتقال مالکیت سند ملک

معامله املاک در رهن بانک چه شرایطی دارد؟

نکاتی در مورد اجاره نامه رسمی و غیر رسمی

خرید ویلا شهرکی مناسب چه کسانی است؟

جالب ترین خانه های ساخته شده در جهان کدامند؟

آشنایی با نحوه خرید ویلا شهرکی در منطقه شمال

مزیت های برخورداری از خرید ویلا شهرکی در شمال

سبک معماری چه تاثیری بر زندگی افراد دارد؟